Home > Αθλητικά > Με το «αριστερό» στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής η Ν. Αμισός

Με το «αριστερό» στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής η Ν. Αμισός

Με το «αριστερό» στην

πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής η Ν. Αμισός

Την ήττα με 1-2 γνώρισε η Ν. Αμισός από τον Κιλκισιακό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Για τη Ν. Αμισό αποτελεί μια ιστορική στιγμή, καθώς αγωνίζεται για πρώτη φορά στην ιστορία της στη Γ’ Εθνική και παράλληλα εκπροσωπεί και το δραμινό ποδόσφαιρο στην κατηγορία.

Η ομάδα της Δράμας αγωνίστηκε με πολλές και σοβαρές ελλείψεις. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20’ με τον Νικηφορίδη και στο 40’ έκαναν το 0-2 με τον Αγαθαγγελίδη. Η Ν. Αμισός μείωσε σε 1-2 λίγο πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου με τον Φερσιζίδη.

Στην επανάληψη, ο Κιλκισιακός είχε την κατοχή της μπάλας με τη Ν. Αμισό να προσπαθεί να πετύχει την ισοφάριση σε αντεπιθέσεις, όμως οι φιλοξενούμενοι κράτησαν τη νίκη μέχρι το τέλος.