Home > Αθλητικά > Δράμα- Ιωνικός 28-27 Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τη Δράμα ‘86

Δράμα- Ιωνικός 28-27 Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τη Δράμα ‘86

Δράμα- Ιωνικός 28-27

Εντυπωσιακό ξεκίνημα

για τη Δράμα ‘86

Εντυπωσιακό ξεκίνημα στη σεζόν για τη Δράμα που έχει 5 νίκες και 1 ισοπαλία στα 6 πρώτα της ματς σε Ελλάδα και Ευρώπη. Οι Δραμινοί με το απόλυτο «4 στα 4» είναι στην κορυφή της Handball Premier μαζί με Ολυμπιακό και ΑΕΚ.

Αγωνιστικά, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, προηγήθηκαν με 5-8 στο δεκάλεπτο και 15-16 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, η Δράμα ’86 αν και δέκα λεπτά πριν από το τέλος του παιχνιδιού βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε στο τέλος να πάρει τη νίκη με 28-26 και να έχει το απόλυτο στο πρωτάθλημα.

Tα πεντάλεπτα: 2-3, 5-8, 6-11, 8-12, 11-14, 15-16 (ημχ), 17-19, 20-19, 22-21, 22-25, 24-26, 28-27

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κρητικός 3, Κοτσιώνης 4, Χαϊτίδης 3, Πολύδωρος 3, Λατσάκου 3, Τοζακίδης, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Καβάζης 1, Μανωλούδης 2, Λαζαρίδης, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 8, Ιωαννίδης, Γκρούμπιτς 1.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Παπακώστας): Καραμπουρνιώτης 1, Ταουσάνης, Αϊβαλιώτης, Μελετάκος, Συγγάρης, Αποστόλου 2, Ηλιόπουλος 6, Α. Βασιλείου, Ι. Βασιλείου 4, Δεληχρήστος 6, Νάκος, Ραντοβάνοβιτς, Μαντζόπουλος, Ελοζιέουα 1, Λιόλιος 5, Μπούτος 2.

Διαιτητές: Τόλιος- Τσιάνας, Δίλεπτα: 1-6, Πέναλτι: 2/3-2/2