Home > Αθλητικά > Δράμα 86’ – ΓΑΣ Κιλκίς 30-27 Τρία στα τρία για τη δραμινή ομάδα στο πρωτάθλημα

Δράμα 86’ – ΓΑΣ Κιλκίς 30-27 Τρία στα τρία για τη δραμινή ομάδα στο πρωτάθλημα

Δράμα 86’ – ΓΑΣ Κιλκίς 30-27

Τρία στα τρία για τη δραμινή

ομάδα στο πρωτάθλημα

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Δράμα ’86 που κέρδισε 30-27 τον ΓΑΣ Κιλκίς και οι Δραμινοί διατηρούνται στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με Ολυμπιακό και ΑΕΚ.

Οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό και έπιασαν υψηλή απόδοση τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και προηγήθηκαν με 20-9 στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους, όμως η ομάδα της Δράμας  διατήρησε διαφορά ασφαλείας και δεν απειλήθηκε και πήρε στο τέλος τη νίκη με 30-27 και συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα.

Τα πεντάλεπτα: 5-0, 7-1, 10-3, 12-3, 14-6, 20-9 (ημχ), 21-14, 24-16, 26-19, 27-20, 28-23, 30-27

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κρητικός 9, Κοτσιώνης 5, Χαϊτίδης 5, Πολύδωρος 4, Λατσάκου, Τοζακίδης, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Μανωλούδης 1, Λαζαρίδης, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 3, Ιωαννίδης, Γκρούμπιτς 3.
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Μποροντάι, Μήγγας, Ελευθεριάδης 2, Φώτογλου, Αλεξανδρίδης 4, Κουτουλογένης, Ζώτος, Μπουτκάρης 4, Κουσίδης, Δομπρής 7, Μπέρεζνι 5, Σιγγιρίδης 4, Στανκίδης, Παπαγιάννης 1, Αντωνίου, Παντικίδης.
Διαιτητές: Λινάρδος- Νικολαϊδης, Κόκκινη: 51:59 Τριανταφύλλου (για διαμαρτυρία), Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/3-3/4