Home > Αθλητικά > Η ομάδα των Στρατιωτικών κατέκτησε το κύπελλο στο 4ο  Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Δράμας

Η ομάδα των Στρατιωτικών κατέκτησε

το κύπελλο στο 4ο  Εργασιακό

Πρωτάθλημα Μπάσκετ Δράμας

Στο γήπεδο ΔΗΓΑ Δράμας , πραγματοποιήθηκε ο τελικός του 4ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Δράμας. Η ομάδα SPECIALISTES, ήταν η νικήτρια κερδίζοντας με 52-51 την ομάδα της KARMAR σε έναν συναρπαστικό τελικό που κρίθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα με καλάθι του Τασου Αραβίδη.

Τα δεκάλεπτα:11-15,16-4,10-19,15-13

SPECIALISTES-Προπονητής: Μελιαδης, Σαμαράς 5, Άρμεν Κ. 4, Άρμεν Λ. 14(1), Αραβιδης 9, Κακουλίδης 6, Παντελίδης 8, Θεοδωρίδης 6.

KARMAR-Προπονητής : Σεντας Αντωνιάδης 4, Ράλλης, Χ”Κυριακιδης 2, Καφαντάρης 16(2), Λεωνακης, Παπαδόπουλος 11(1), Βουδούρης, Μπακάλης 13(2), Καραχαλιος 5(1), Ποιμενίδης.

Μετά το τέλος του αγώνα, πραγματοποιήθηκε η απονομή του Κυπέλλου στη νικητήρια ομάδα, καθώς και απονομή μεταλλίων σε όλους τους παίκτες ενώ ο δήμαρχος Δράμας κ Παπαδόπουλος τόνισε  «Συγχαρητήρια στην ομάδα των Στρατιωτικών για την κατάκτηση του τίτλου στο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ του Δήμου Δράμας! Ένα μεγάλο μπράβο αξίζει και στην ομάδα της KARMAR για την εξαιρετική τους προσπάθεια και τον συναρπαστικό αγώνα που προσέφεραν στο κοινό. Τέτοιες αναμετρήσεις κρατούν το ενδιαφέρον ζωντανό και ενισχύουν το αθλητικό πνεύμα στην κοινότητα. Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!».