Home > Αθλητικά > Ήττα – αποκλεισμός στο Κύπελλο για τον Βώλακα από την Καβάλα

Ήττα – αποκλεισμός στο Κύπελλο για τον Βώλακα από την Καβάλα

Ήττα – αποκλεισμός στο Κύπελλο

για τον Βώλακα  από την Καβάλα

Ήττα  με ανατροπή γνώρισε η Δόξα Βώλακα από την Καβάλα και αποχαιρέτησε την Β’ φάση του κυπέλλου.

Η ομάδα του Βώλακα εμφανίστηκε πολύ καλή απέναντι σε μία ομάδα που την χωρίζουν δύο κατηγορίες, και αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, με εύστοχο πέναλτι του Παπαδόπουλου  κατάφερε στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο, με εντυπωσιακή εμφάνιση, να κάνει την ανατροπή και να προηγηθεί με 2-1 με δυο γκολ του Γιαματζίδη.

Η Καβάλα στην επανάληψη ισοφάρισε με τον Παπαδόπουλο στο 55’ και στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά με γκολ των Λέλεκα και Γκέκα πήρε τη νίκη και την πρόκριση με 2-4.

Οι Συνθέσεις

Δόξα Βώλακα: Ωραιόπουλος, Σταμπουλής, Καρπιτσάρης, Μποσκοψίου, Κάσσος, Γιαματζίδης, Σίγγος, Δράμπαλης (81’ Τσαμπάζης), Στάϊκος (63’ Μουζενίτοβ), Σταμπουλής Η. (81’Δερμεντζης), Γαλόπουλος.

ΑΟ Καβάλα: Aστράς, Κατσούρι (57’Μάντιτς), Γαβριηλίδης, Γκέκας (77’Μέτσε), Παπαδόπουλος, Ολιβέϊρα (46’ Δαλιανόπουλος), Δημητριάδης, Κασέμι, Δερμιτζάκης Π. (46’ Ίτσιος), Σπανουδάκης (46’. Λέλεκας), Τσαμούρης.