Home > Αθλητικά > Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε Δραμινός Θανάσης Τερνεκτσής στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης  Παίδων-Κορασίδων, Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α-Β’ κατηγορίας

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε Δραμινός

Θανάσης Τερνεκτσής στο πανελλήνιο

πρωτάθλημα κολύμβησης

Παίδων-Κορασίδων, Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α-Β’ κατηγορίας

To  χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Δραμινός Θανάσης Τερνεκτσής αθλητής του  Κολυμβητικού Ομίλου Δράμας (Κ.Ο.Δ.) στα 400 Μ.Α σε μια φοβερή κούρσα ημέρα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Παίδων-Κορασίδων, Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α-Β’ κατηγορίας που διεξάγεται στο ΟΑΚΑ. Στο ίδιο αγώνισμα ο  δεύτερος αθλητής του ΚΟΔ Χατζηπαναγιώτου Βαγγέλης κατέλαβε την 11η θέση και ο Κολυμβητικός Όμιλος Δράμας είναι πρωταγωνιστής και πάλι στις μεγάλες διοργανώσεις.

Την δεύτερη ημέρα ο Θανάσης Τερνεκτσής κατέκτησε την 2η θέση και ασημένιο μετάλλιο στον τελικό  200μ. Μ.Α Παίδων ενώ  στο ίδιο αγώνισμα ο Βαγγέλης Χατζηπαναγιώτου κατέλαβε την 8η θέση. Ο Δραμινός αθλητής του ΚΟΔ Μάριο Κολόζο κατέλαβε την 7η θέση στον τελικό των 100μ. ελεύθερο Παίδων και την 6η θέση στον τελικό των 200μ.ελευθερο Παίδων. Αξίζουν συγχαρητήρια στους αθλητές καθώς παρά τις δυσκολίες στο θέμα προπόνησης δίνουν το πάρων τους σε μεγάλες διοργανώσεις.